Ozan Ömer Kadan Radyo iz Ozan Omer Kadan Hollanda Nederland
 

 

radyo iz

     www.radyoiz.com ©

 

 

 

     

Dinlemek Icin Tiklayin...!

   

Tikla ve Dinle...!

     
Radyo iz ©  
     

 

 

Turkce / Turkish Turkce  

 

 

Ingilizce / English English

 

 

 

 

 

 

   DUYURULARINIZ

 

 

 

 

 Ana Sayfa

 

 

 

 

www.omerkadan.nl

 

HOŞ GELDİNİZ! 
 
Dinlemek Icin Tiklayin...!

 

Winamp ile dinleyin...! Winamp ile DinleyinWinamp ile dinleyin...!  
Media Player Ile Kucuk Pencerede Dinleyin

 

Kucuk Pencerede DinleyinMedia Player Ile Kucuk Pencerede Dinleyin

 

Real Player ile dinleyin...! Real Player  ile DinleyinReal Player ile dinleyin...!

 

 www.omerkadan.nl

 Hollanda`dan İki Dilli Bir Ozan : Ömer Kadan

Ozan Ömer Kadan 1982-1985 yılları arasında Sosyal akademinin gözü görmeyen ve kulakları duymayanlar bölümünde okurken gözlerini kaybetmesi yüzünden okulunu yarıda bıraktı.

 

1985 yılının Ekim ayında daha önce annesini kaybetmesi ve yaşadığı olumsuzluklar neticesinde acıyla bayıldı ve 4 saat süren baygınlık sonunda ayıldığında gözleri görmez olmuştu. Kendi deyimiyle "elektrikler kesildi, ortalık karardı".

 

1985 yılında gözlerini kaybetmişti ama bunun yanında bazı şeyler kazanmıştı. Kendi deyimiyle nura kavuşmuştu. Bir şeyler yapmak istiyordu. Bu onun hem işe yaramak hem de kaybettiklerini unutmak için bir isteğiydi. Babası onun bu halini hissetmiş olmalı ki ona bir saz almıştı. Saz çalmayı bilmiyordu. Ama bilmemesi öğrenemeyeceği anlamına gelmiyordu.

 

Çok uğraştı, vazgeçmek yoktu, rahatsız da olsa başarmalıydı. Ve bir gece saat üçte Gelin Ayşe türküsünü  çalmaya başlamıştı büyük bir heyecanla babasına bağırdı: "Gelin Ayşe'yi çalıyorum bak" uykudan uyanmanın verdiği şaşkınlık ve birazda korku ile karışık neye uğradığını şaşıran babası öfke ile yatağına geri dönerken saz almanın mutluluğu ile Ömer daha bir sıkı sarılmıştı saza.

 

Hiç kimseden ders almadan öğrendiği sazı ile o gün bu gün ayrılmaz bir ikili oldular. Ilk zamanlar tanınmış türküler çalıyordu ama artık kendi sözlerini, kendi gaydalarını çalmaya başladı. Kendine ait ilk türküsü:

 

 

Ben bir yabancı gencim,

Doğum yerim burası,

Kültür denen miras var

Koruyalım bu mirası.

 

Artık Ozan Ömer Kadan duyulmaya başlamıştı, radyo programları, televizyon programları, konserler, eğlence programları birbirini kovalamaya başlamıştı. Mutlu oluyordu, insanları mutlu ediyordu ama hayatında bir eksiklik hissetmeye başlamıştı.

 

Bir evi bir yuvası olmalıydı artık. Babasına bu durumu hissettirmişti ve babası üzerine düşen bu görevi yerine getirdi ve komşu köyden (Karakaya) Hayriye Hanım ile dünya evine girdi. Ayşe ve Harun isimlerinde bir kız ve bir erkek babası olan Ozan Ömer Kadan yine kendi deyimiyle 4 çocuk babasıdır. Zira,  Ozan Ömer Kadan'ın iki adet albümü  bulunmaktadır.

 

Albümleri: Iki "Kültür Arasında" ve "Türkiye`mi Özlüyorum" adlarını taşımaktadır.

 

 Sayın Ozan Ömer KADAN hakkında daha fazla bilgi almak ve iki dilde (Türkçe ve Hollandaca) seslendirdiği eserlerini dinlemek için Ozan Ömer Kadan'ın web sitesini ziyaret ediniz. >>  www.omerkadan.nl

 

 

                      


Yukari  Ana Sayfa

               SIK KULLANILANLARA EKLEYIN...! / Add to Your Favories!       E-Posta / E-Mail

 Radyoyu Acilis Sayfaniz Yapin

 

 24 Saat Turk Halk, Turk Sanat ve Turk Hafif Muziklerinin Secme Eserlerini Dinleyebileceginiz Radyomuza Hos geldiniz...! Radyomuzla ilgili gorus,  elestri ve onerileriniz bizlere isik tutacaktir...

 

 

 

 

 

 

 www.omerkadan.nl

 

 

 

            

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Ana Sayfa